منوی دسته بندی

News – People of WordPress: Yordan Soares – WordPress.org

[ad_1]

وردپرس یک نرم افزار منبع باز است که توسط یک شبکه جهانی مشارکت کنندگان نگهداری می شود. مثالهای زیادی وجود دارد که چگونه وردپرس زندگی افراد را به سمت بهتر تغییر داده است. در این مجموعه ماهانه ، ما برخی از داستانهای شگفت انگیز را به اشتراک می گذاریم.

همزمان با روز جهانی ترجمه و روز پایانی جشن ترجمه وردپرس 2021، ما داستان یک WordPresser را که تأثیر زیادی در تیم polyglots گذاشته است ، نشان می دهیم.

فراتر از نرم افزار ، با جامعه وردپرس ملاقات کنید

برای Yordan Soares از آمریکای جنوبی ، یافتن وردپرس به معنی کشف دوستان ، اجتماع و فرصت ها نیز بود. او انتظار نداشت که یک حرکت جهانی کامل در پشت نرم افزار توسعه وب پیدا کند.

یوردان ، که اهل ونزوئلا ، آمریکای جنوبی است ، می گوید: “اولین بار که از وردپرس استفاده کردم ، هیچ ایده ای نداشتم که پشت نرم افزار یا فراتر از آن چه می گذرد. من می دانستم کسی وجود دارد که همه چیز را کار می کند ، اما من حتی نمی توانم از دور تصور کنم همه افرادی که وردپرس را نه تنها ابزاری برای توسعه وب سایت ها ، بلکه یک حرکت کلی تشکیل می دهند که برای به اشتراک گذاشتن ، ساختن و کمک به ایجاد جهان گرد هم می آیند. بهتر.”

تبدیل سرگرمی به شغل خود

در ابتدا ، یوردان درآمد خود را از پشتیبانی فنی رایانه و نصب شبکه برای مشاغل کوچک و متوسط ​​به دست آورد. در سال 2005 ، توسعه وب و نوشتن کد فقط یک سرگرمی بود. هنگامی که او مفهوم CSS را کشف کرد و اینکه چگونه می تواند همه چیز را پویا کند. این یک مسیر حرفه ای جدید را برای او باز کرد.

در سال 2010 ، معرفی وردپرس از طریق یکی از دوستان آینده ای را باز کرد که تصورش را نمی کرد. او دیگر سیستم مدیریت محتوا (CMS) را متوقف کرد و می خواست تا چه اندازه می تواند با این پلتفرم کار کند.

سه سال بعد در سال 2013 ، او توانست با راه اندازی یک آژانس تبلیغاتی کوچک با برخی از دوستانش ، سفر وردپرس خود را پیش ببرد. در طول این مدت ، آنها برای ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی محلی تبلیغاتی تهیه کردند. آنها از طریق وردپرس ساختن بیش از 15 وب سایت را برای مشاغل در بازاری که قبلاً اهمیت حضور آنلاین را اهمیت نداده بودند ، آسان دانستند.

وی گفت: “ما تقریباً چهار سال کار می کردیم تا اینکه در پایان سال 2017 بحران اقتصادی در ونزوئلا بیش از حد حاد شد و تصمیم گرفتیم وقتی سود را متوقف می کنیم ، آژانس را تعطیل کنیم. با محاسبه آن دوره ، من فکر می کنم ما دیدگاه تجار را نسبت به تجارت اینترنتی در شهر تغییر دادیم. “

کار تمام وقت به عنوان یک فریلنسر

یک سال در سال 2018 ، Yordan شروع به کار مستقل به صورت تمام وقت به عنوان توسعه دهنده وب کرد. اولین مشتریان او در درجه اول نمایندگی ها و دوستان بودند که به کشورهای دیگر مهاجرت کرده بودند. بعدها ، او به بازارهای مستقل گسترش یافت.

در آن زمان ، شروع به عنوان یک فریلنسر یک کار کاملاً چالش برانگیز در ونزوئلا بود. اولین مانع دریافت پاداش عادلانه بود. علاوه بر این ، وخامت شرایط در کشور با خاموشی مداوم و خرابی اتصال اینترنت ، مسائل را پیچیده کرد.

در آن زمان ، یوردان در Guarenas زندگی می کرد ، جایی که وضعیت نسبتاً بهتر بود. او موفق شد یک منبع برق بدون وقفه با سرعت اینترنت کافی دریافت کند ، که فقط برای تکمیل پروژه هایش خوب بود.

ملاقات با انجمن وردپرس

او می گوید: “مطمئناً اگر با جامعه ملاقات نکرده بودم ، به تنهایی به کار خود ادامه می دادم ، مانند یک گرگ تنها ، کارهای معمولی را برای حل مشکلات مشتریان گاه به گاه و پرداخت قبض هایم انجام می دادم.”

یوردان که در Guarenas زندگی می کرد ، شروع به تجربه ثبات در حرفه خود کرد و دوستان و مخاطبین جدیدی پیدا کرد. او شروع به جستجوی فضاهای مشارکتی یا جوامع فناوری در این نزدیکی کرد و این زمانی بود که با جامعه وردپرس در کاراکاس آشنا شد.

او به سرعت در اولین رویداد حضوری ثبت نام کرد. به محض اتمام رویداد ، او برای صحبت با سازمان دهنده همکاری کرد و کمک خود را ارائه داد. وی از او در طراحی قطعات تبلیغاتی ، مدیریت شبکه های اجتماعی و سازماندهی رویدادها کمک گرفت.

از طریق چنین رویدادهایی ، او با چندین نفر که در شهرهای مجاور زندگی می کردند ملاقات کرد و با آنها ارتباط برقرار کرد.

چند ماه بعد ، با دیگر کاربران وردپرس در این منطقه ، ایده ایجاد گروه ملاقات جدید Guarenas-Guatire مطرح شد. این ایده تا دسامبر 2019 ، هنگامی که آنها به تیم انجمن وردپرس درخواست کردند ، به واقعیت تبدیل شد.

با تأیید نهایی ، تیم برنامه ریزی فعالیت ها را شروع کرد. این وردپرس Guarenas-Guatire Meetup رسماً به رسمیت شناخته شد!

در سه ماهه اول سال 2020 ، درست قبل از همه گیری ، یوردان و همکارانش پنج رویداد رو در رو برگزار کردند. با قرنطینه جهانی ، تعاملات حضوری با جامعه متوقف شد. با این حال ، جامعه Guarenas-Guatire مشتاق ادامه جلسه بود.

آنها برای فعال و با انگیزه ماندن جامعه و با حمایت حامیان مالی ، شروع به سازماندهی رویدادهای آنلاین تحت فرمت “WordPress a la medianoche” (وردپرس در نیمه شب) کردند.

قالب این رویدادها از الکسیس آرنال الهام گرفته شده است ، که پیشنهاد کرد نیمه شب ملاقات کنید تا از حداکثر سرعت اینترنت که معمولاً پس از آن زمان تا حدودی بهبود می یابد استفاده کنید!

در زمان نگارش این مقاله ، یوردان و تیمش 16 رویداد WordPress a la medianoche با حضور حداکثر 50 نفر در هر گردهمایی آنلاین ترتیب داده اند. مخاطبی چشمگیر که یک ملاقات نسبتاً کوچک را قادر می ساخت تا ارتباطات را در زمان دشوار و بی سابقه ای ادامه دهد.

یکی از نکات مثبت چنین رویدادهایی ، فرصتی برای دعوت افراد از کشورهای دیگر و برگزاری جلسات با مشارکت دیگران است. به عنوان مثال ، یک رویداد ترجمه ویژه با خاویر استبان ، یکی از اعضای تیم ترجمه از اسپانیا بود. این نشست همچنین از مشارکت کنندگان مکزیک ، کاستاریکا ، پرو و ​​کلمبیا دعوت کرد که از شرکت در آن خوشحال بودند.

توسط جامعه تقویت شده است

یوردان (تصویر پایین سمت چپ) در حال سخنرانی در رویدادهای روز ترجمه وردپرس 2020

یوردان معتقد است که اگر با جامعه وردپرس ملاقات نمی کرد ، به کار خود ادامه می داد.

او گفت: “خوشبختانه اینطور نبود و من توانستم تجربیات دگرگون کننده زیادی را تجربه کنم که معنی کلمات” جامعه “و” داوطلبانه “را به من نشان داده است.”

یوردان احساس می کرد که جامعه توانمند است و این امر او را به داوطلب شدن در بسیاری از نقش ها و فعالیت ها ، از جمله مدیر محلی برای ونزوئلا اسپانیایی، تعدیل کننده برای WordPress.tv، و به عنوان یک پشتیبانی مشارکت کننده در انجمن ها به افرادی که در مسائل فنی کمک می کنند کمک می کند. او همچنین افزونه های رایگان را برای فهرست رسمی وردپرس توسعه داده است و در رویدادهای اجتماع بیان می شود شامل WordCamp اسپانیا 2020به

یوردان توضیح می دهد که همه اینها یک اثر بومرنگ دارد. این تجربیات به او در رشد شخصی و حرفه ای کمک کرد ، زیرا دانستن اینکه شما به بهبود اکوسیستم وردپرس کمک کرده اید ، همیشه مایه خوشحالی است.

او همچنین دوست دارد بتواند به طور مستقیم به افراد در زمان نیاز کمک کند و احساس می کند که این یک فرایند یادگیری دو طرفه است.

“در ابتدا ، وقتی به خانواده و دوستانم در مورد اجتماع و کاری که انجام می دادم ، می گفتم ، آنها از من می پرسند” در عوض چه چیزی دریافت می کنید؟ ” شاید آنها انتظار داشتند که من مقدار مشخصی از پول را به آنها بگویم ، اما پاسخ پیچیده تر است. “

“دانستن اینکه به بهبود اکوسیستم وردپرس کمک کرده اید ، ابزاری که برای کار کردن و قرار دادن غذا روی میز کمک کرده اید ، بسیار مایه خرسندی است.”

در طول سفر خود ، یوردان با افراد فوق العاده ای با علایق و ارزشهای مشترک ملاقات کرده است ، و بهترین قسمت این است که بسیاری از این افراد در حال حاضر دوستان ، شرکای تجاری یا مشتریان او هستند.

در عین حال ، او مهارت های جدید را آموخته و تجربه کسب کرده است ، که به او اعتماد به نفس قابل توجهی در مواجهه با شرایط سختی که ممکن است در زندگی ایجاد شود ، داده است.

به عنوان بخشی از روز ترجمه وردپرس 2021 جشن ها ، یوردان به دلیل مشارکت در کار تیم ترجمه Polyglots وردپرس نامزد شد. لیست کامل نامزدها و داستان ها در ماه های اکتبر و نوامبر در تاریخ منتشر می شود وب سایت روز ترجمه وردپرسبه را بررسی کنید آخرین رویدادهای روز جهانی ترجمهبه

مشارکت کنندگان

با تشکر از Abha Thakor (@webcommsat) ، لاریسا موریلو (@lmurillom) ، مائده باتول (@maedahbatool) ، Chloé Bringmann (@cbringmann) ، و نالینی (@nalininonstopnewsuk) برای کار روی این داستان. با تشکر از Yordan Soares (@yordansoares) به خاطر به اشتراک گذاشتن داستان مشارکت کننده خود و جوزفا هادن (@شانتابون) و Topher DeRosia (@topher1kenobe) به دلیل حمایت آنها از سریال. لوگوی وردپرس Guarenas-Guatire در این صفحه توسط طراحی شده است براگنیل خیمنز

این ویژگی People of WordPress با الهام از مقاله ای که در ابتدا در HeroPress.com منتشر شده است ، ابتکاری است که توسط Topher DeRosia ایجاد شده است. این ابتکار افرادی را در جامعه وردپرس برجسته می کند که موانع را پشت سر گذاشته اند و در غیر این صورت داستانهای آنها ناشناخته خواهد ماند. در وردپرس بیشتری با ما ملاقات کنید افراد سری وردپرس.

#همکار داستان #هروپرس

[ad_2]

Source link

admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *