تبلیغات مارکتینگ ؟

با روی کار آمدن کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین که این روزها طرفدران بسیاری دارد افراد تمام نیازهای خود را از این طریق فراهم می آورند.

برخی از وب سایت ها بر این اندیشه هستند که که تبلیغاتی که برای معرفی محصولات و خدمات خود ارائه می دهند حرکتی است کم سود و بی معنی و در حقیقت با این کار پول و سرمایه خود را هدر داده اند.

اما نکته ای که باید بدانید این است که این نوع طرز فکر کاملا اشتباه می باشد و می توان گفت که تبلیغات می توانند در ضمیر ناخودآگاه کاربران و مشتریان ما تاثیر گذار نیز باشد و همین تاثیرات باعث می شوند که ترافیک وب سایت شما بالا رفته و سئو سایت شما در نتایج جستجو گوگل بتواند رتبه و جایگاه مناسبی را بدست آورد.

در مطلب امروز می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چرا باید تبلیغات انجام دهیم؟ شاید بهتر باشد بگوییم که تبلیغات بازوی اصلی فروش و توسعه بازار می باشد.

آن دسته از وب سایت هایی که تبلیغات خود را متوقف کرده بر این باور هستند که مشتریان خود را داریم و دیگر نیازی به تبلیغات نداریم از عواقب و مسائلی که ممکن است با توقف کردن تبلیغات خود به آن ها دچار شوند کاملا بی اطلاع می باشند. زیرا این موضوع کم کم بر روند کاری آنها تاثیر خواهد گذاشت و ممکن است مشتریان فعلی خود را نیز از دست بدهند.

چرا باید تبلیغات کنیم؟
تبلیغات

چرا باید تبلیغات کنیم؟
در جامعه امروزی که اکثریت افراد از طریق دنیای اینترنت نیازهای روزانه خود را برطرف می کنند باید بگوییم که تبلیغات نقش مهمی را ایفا می کنند.
در حقیقت بد نیست بدانیم که چرا باید تبلیغات کنیم؟ تبلیغات ارتباط منظم و هدفمندی را ایفا می کنند تا با استفاده از روش ها و شیوه های خلاقانه این امکان را برای شما به وجود آورند که مشتریان و کاربران بیشتری را جذب نمایید.

شما برای اینکه بتوانید وب سایت خود را به تازگی راه اندازی و طراحی کرده اید به دیگران شناسانده و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید نیاز دارید تا به کمک تبلیغاتی که انجام می دهید علاوه بر افرادی که با برند و خدمات شما آشنا هستند افراد جدید بیشتری را جذب نمایید.

تبلیغات می تواند به صورت های مختلف بسیاری صورت بگیرید در واقع تبلیغات تاثیرات نامحسوسی را می توانند بر مشتریان شما گذاشته و این موضوع به شما در سئو وب سایت نیز کمک خواهد کرد.

هر چه تبلیغاتی که انجام می دهید بازدهی موثر تری داشته باشد سیل کاربرانی که به وب سایت شما وارد می شوند نیز بیشتر خواهد شد و این نتیجه ای جزء سود دهی برای شما در برنخواهد داشت.

سبک تبلیغات
در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که چرا باید تبلیغات کنیم؟ و عنوان کردیم که تبلیغات سبک های مختلف بسیاری دارد که در ادامه به چند نمونه از سبک های تبلیغات اشاره خواهیم کرد و به اختصار توضیحی درباره آنها در اختیار شما همراهان سئو ایران قرار خواهیم داد.

انواع سبک تبلیغات عبارتند از:

تبلیغات آگاهی دهنده
تبلیغات ترغیب کننده
تبلیغات یادآوری کننده
تبلیغات محیطی
تبلیغات اینترنتی
تبلیغات آگاهی دهنده
یکی از سبک هایی که می توانیم از آن طریق تبلیغات خدمات و محصولات خود را ارائه دهیم تبلیغات آگاهی دهنده می باشد. با این سبک از تبلیغات می توانید با معرفی کردن محصولات و خدمات خود درباره آنها به مشتریان و کاربران خود آگاهی لازم را درباره خدمات جدید خود ارائه دهید

تبلیغات ترغیب کننده
این سبک از تبلیغات در حقیقت نقش تحریک کردن مشتریان و کاربران وب سایت شما را بر عهده دارند شما با این سبک از تبلیغات ذهن مخاطبین و مشتریان خود را درباره محصول و خدماتی که ارائه می دهید تحریک می کنید تا یاد برند و محصولات ما بیافتند.

تبلیغات یادآوری کننده
این سبک تبلیغات نقش حفظ و ثبات برند و خدمات شما را دارد. با این سبک از تبلیغات شما به مشتریان خود یادآوری می کنید که چه برند و خدماتی دارید در حقیقت این سبک تبلیغات برای حفظ کسب وکار شما مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع تبلیغات

چرا باید تبلیغات کنیم؟

تبلیغات محیطی
تبلیغات محیطی باعث افزایش آگاهی افراد نسبت به خدمات و محصولاتی می باشد که شما ارائه می دهید برای مثال تبلیغاتی که شما در بیلبوردهای بزرگراه راه ها در معرض دید قرار می دهید باعث می شود که در ضمیر ناخودآگاه افراد نقش ببندد. خود تبلیغات محیطی به دونوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می شود

تبلیغات داخلی مانند آن دسته از تبلیغات که به وسیله کاتالوگ و بوروشور تبلیغاتی ارائه می دهید و تبلیغات خارجی همان تبلیغاتی که در مکان های عمومی مانند مترو و اتوبوس صورت می کیرد.

تبلیغات اینترنتی
آخرین سبک از تبلیغات که می توان گفت به نوعی بهترین سبک از تبلیغات می باشد که پاسخگویی این سوال می باشد که چرا باید تبلیغات کنیم؟ تبلیغات اینترنتی می باشد.

با توجه به اینکه اینترنت نقش مهمی در زندگی های امروزی ایفا کرده است می توان گفت که تبلیغات اینترنتی در اولویت تمام تبلیغات قرار گرفته است.

این سبک از تبلیغات می تواند در شبکه های مجازی معرفی کننده خدمات و محصولات شما باشند که از بهترین نوع تبلیغات اینترنتی که در شبکه های اجتماعی صورت می گیرد تبلیغاتی است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام صورت میگیرد.

مزایای تبلیغات
حال که دانستیم چرا باید تبلیغات کنیم؟ کمی هم درباره مزایای تبلیغات بدانیم بد نیست زیرا در اینصورت بهتر می توانیم به بررسی سئو سایت خود نیز بپردزاید و از بهترین تکنیک های تبلیغات در وب سایت خود استفاده کرده تا وب سایت شما در بهترین جایگاه در گوگل نمایش داده شود.

از مزایای تبلیغات می توان به مواردی همچون معرفی محصول جدید به بازار، گسترش بازار، افزایش فروش، مقابله با رقبا، افزایش حسن نیت، آموزش مصرف کنندگان، از میان بردن واسطه ها، محصولات با کیفیت بهتر، حمایت از بخش فروش، فرصت های شغلی و کاهش نرخ بیکاری و استاندارد زندگی بالاتر اشاره کرد.