منوی دسته بندی

A Sneak Peek at WordPress 5.9 – WordPress.org

[ad_1]

علاوه بر لیست کوچک این قسمت از موارد مهم ، Josepha Haden Chomphosy نسخه 5.9 وردپرس آینده و ویژگی های ویرایش کامل سایت آن را مرور می کند.

سوالی دارید که می خواهید به آن پاسخ دهید؟ می توانید آنها را به wpbriefing@wordpress.org، چه به صورت نوشتاری و چه به صورت ضبط صدا.

وام

منابع

برنامه ریزی وردپرس 5.9

5.9 ویژگی های هدف

گالری Block Refactor Dev Notes

کلیسای جامع و بازار ، 19 درس منبع باز

روز ترجمه وردپرس

WordCamp US 2021

نامه ها به مشارکت کننده منبع باز ، توسط آندریا میدلتون

رونوشت

جوزفا هادن چومفوسی 00:10

سلام به همگی و به خلاصه وردپرس خوش آمدید. پادکستی که در آن می توانید توضیحات سریع ایده های پشت پروژه منبع باز وردپرس ، بینشی در مورد جامعه ای که از آن پشتیبانی می کند ، دریافت کرده و لیست کوچکی از موارد بزرگ را در دو هفته آینده دریافت کنید. من میزبان شما هستم ، Joseph Haden Chomphosy. اینجا می رویم.

جوزفا هادن چومفوسی 00:40

امروز قصد دارم نگاهی گذرا به آخرین نسخه وردپرس 2021 بیاندازم. این وردپرس 5.9 خواهد بود. و چیزهای زیادی در آن وجود خواهد داشت ، از جمله تم جدید پیش فرض جدید. و چند نکته وجود دارد که باید در مورد آن در حال حاضر بدانید. تاریخ هدف انتشار 14 دسامبر 2021 است ، به این معنی که برخی از مراحل مهم ما در روز شکرگزاری در ایالات متحده اتفاق می افتد. و چند تاریخ تجاری مهم در سطح جهان ، روزهایی مانند روز سه شنبه و جمعه سیاه و غیره. من پیوندی به پست با تمام تاریخ های مورد نظر در یادداشت های نمایش اضافه می کنم تا بتوانید با در نظر گرفتن آنها برنامه ریزی کنید. و همچنین در یادداشت های نمایش. پیوندی به پست ماتیاس ونتورا اضافه می کنم که شامل ویژگی های هدف انتشار است. وقتی به آن پست نگاه می کنید ، متوجه می شوید که می توانید همه چیز را در دو سطل بزرگ دسته بندی کنید. دو سطل که آنها را در گروه بندی کرده ام ، تم ها به علاوه ابزارها ، و همچنین ابزارهای بهتر هستند.

جوزفا هادن چومفوسی 01:31

بنابراین موضوعات سطل شماره یک و همه ابزارهای آنها. سه چیز برای من مهم بود که آنها را می خواندم. شماره یک این است که یک تم پیش فرض وجود دارد. در زمان ضبط ، من مفاهیم اولیه موضوع را دیدم و آنها را دوست دارم. امیدوارم تا زمان انتشار این پادکست ، پستی که ظاهر و ظاهر آن را نشان می دهد نیز در make.wordpress.org/design قرار گیرد. اگر چنین است ، پیوندی را در یادداشت های نمایش قرار می دهم تا به راحتی بتوان برای همه مراجعه کرد.

جوزفا هادن چومفوسی 02:04

مورد دوم به طور کلی تم های بلاک است. بنابراین وردپرس 5.8 بسیاری از زیرساخت های مورد نیاز برای ایجاد تم بلوک را به وردپرس منتقل کرد. و در این نسخه در وردپرس 5.9 ، بسیاری از این زیرساخت ها برای افرادی که همیشه در کار با کد احساس راحتی نمی کنند در دسترس خواهد بود. این بیشتر تغییرات UX و UI است. بنابراین تجربه کاربر و تغییرات رابط کاربری بر اساس بازخورد کاربر است که در شش تا هشت ماه گذشته جمع آوری کرده ایم. اما همچنین شامل بلوک ناوبری مورد انتظار است.

جوزفا هادن چومفوسی 02:37

سومین چیزی که برای من در این سطل اول ، در قالب ها و مجموعه ابزارها نشان داده می شود ، UX و رابط کاربری theme.json است. رابط کاربری که ما برای theme.json در دسترس قرار می دهیم گامی مهم در این پروژه است که چند سال است به عنوان سبک های جهانی شناخته می شود. و این چیزی است که در جعبه به نظر می رسد ، راهی برای کاربران برای استفاده از ابزار مدیریتی قدرتمندی که ما از طریق تم ایجاد کرده ایم. JSON.

جوزفا هادن چومفوسی 03:09

سطل شماره دو ، که من به طور عمومی آن را “روزها ابزار” می نامم. اما همچنین ، من از آن به عنوان ابزار طراحی ، ابزار بلوک و ابزار الگو یاد می کنم. من کل این دید را درباره جادوگر شهر اوز ، “شیرها و ببرها و خرس ها” داشتم. ای وای!” لحظه ای ، اما من نتوانستم کار کنم بنابراین “ابزارها را طراحی کنید و ابزارها را مسدود کنید و ابزارهای الگو را هورا!” به همان اندازه که به آن نزدیک می شویم بنابراین این اولین سطل بزرگ شماره دو من برای شما است.

جوزفا هادن چومفوسی 03:37

برای اکثر این ابزارها ، بهترین راه برای توصیف آن بهبود کیفیت زندگی ، ساده سازی بسیاری از چیزهایی است که وجود دارد ، ایجاد بسیاری از چیزهایی که نیستند. اما یکی وجود دارد که قابل توجه است و ارزش کمی بیشتر بررسی آن را دارد. و آن گالری بلوک رفکتور است. یادداشت توسعه برای این در حال حاضر وجود دارد. مانند قبل از اینکه پست برنامه ریزی را داشته باشیم ، یادداشت توسعه ایجاد شد. و بنابراین پیوندی را در یادداشت های نمایش قرار می دهم. اما عنوان آن این است که این فاکتور باعث ایجاد و نگهداری بلوک های تصویر و بلوک گالری به همان شیوه می شود. اگر شما توسعه دهنده قالب یا افزونه هستید ، به یادداشت های توسعه ای که در زیر پیوند داده ام بروید و برای آشنایی با آن کمی وقت بگذارید.

جوزفا هادن چومفوسی 04:20

و سپس نکته نهایی ، که مجموعه ای از چیزهای کوچک را در خود دارد ، اما روی همه کاربران ما تأثیر بسزایی دارد ، این است که ما بر روی ابزارهای بصری و پاسخگوتر روی بلوک ها کار می کنیم. این امر بارها و بارها در آزمایش کاربر ما طی شش تا هشت ماه گذشته مشاهده شده است. و ما قصد داریم لیست طولانی نیازهایی را که در آن ابزارهای خاص داریم ، حذف کنیم. و بس بنابراین این یک نگاه واقعاً وسیع به آنچه ما در تلاش هستیم تا در آخرین نسخه سال بدست آوریم ، است.

جوزفا هادن چومفوسی 04:58

من می دانم که وقتی چنین می گویم ، چیزهای مورد انتظار ما است. این بهترین حدس ما در حال حاضر است. گاهی اوقات ممکن است احساس کنیم که باید از قبل بدانیم – من باید از قبل بدانم که در نسخه چه می گذرد. و از یک طرف ، بله ، من به این لیست چیزهایی که ما قرار است در انتشار قرار دهیم ، اعتقاد دارم ، فکر می کنم آنها خوب خواهند بود. اما من همیشه از آن به عنوان چیزهای مورد انتظار ، چیزهایی که در نقشه راه هستند ، بهترین اهداف ما یاد می کنم ، زیرا می دانم که هرگز نمی خواهم چیزی را ارسال کنم که تجربه بدتری برای کاربران داشته باشد. و بنابراین من همیشه دوست دارم در فضا صرفه جویی کنم تا بتوانم یک ویژگی را حذف کنم یا افزونه ای را حذف کنم ، کمی به زمان انتشار نزدیکتر باشم ، فقط برای اینکه مطمئن شوم آنچه ارائه می دهیم بهترین چیزی است که می توانیم ارائه دهیم. با این حال ، همانطور که در آنجا در 19 یادگیری منبع باز آمده است ، “اگر اشکالی وجود دارد ، کار وجود دارد” ، درست است؟ نرم افزارهای منبع باز برای حمل و نقل ، کارهای کمی ناقص ، تحمل زیادی دارند. و این خوب است. وقتی ما نرم افزاری را ارسال می کنیم که کمی ناقص است ، روشن می شود که چگونه همه می توانند شرکت کنند ، چگونه همه می توانند شرکت کنند ، اگر بتوانند این انجمن وردپرس را که از CMS پشتیبانی می کند ، پیدا کنند.

جوزفا هادن چومفوسی 06:20

اگر تا به حال در یک انتشار شرکت نکرده اید و علاقه مند به یادگیری نحوه انجام آن هستید ، همیشه می توانید از طریق make.wordpress.org/core آن را دنبال کنید. و البته ، ما بسیاری از جلسات خود را در زمینه ایجاد وردپرس ، Community Slack انجام می دهیم ، که اگر قبلاً در آن نمونه خاص نبوده اید ، می توانید آن را در chat.wordpress.org پیدا کنید.

جوزفا هادن چومفوسی 06:49

این ما را به لیست کوچک ما از چیزهای بزرگ می رساند. من برای شما سه مورد در لیست دارم. اولین مورد ، ماه برش روز WP Translation است. برای افرادی که مدت کوتاهی آن را دنبال کرده اند ، احتمالاً متوجه شده اید که روز ترجمه در تمام ماه سپتامبر در حال انجام است ، بنابراین ما می توانیم رویدادهای کوچک محلی محلی داشته باشیم و مردم را وارد فرایند ترجمه وردپرس و افزایش وردپرس کنیم. برای بیشتر افراد قابل استفاده است ، به ویژه هنگامی که لزوماً به عنوان زبان اصلی خود انگلیسی صحبت نمی کنند. این یک رویداد فوق العاده است. سالهاست روز ترجمه در پایان ماه سپتامبر است. و این ماه ترجمه تا آن روز ترجمه کار می کند. پیوندی به صفحه رویداد در یادداشت های زیر می گذارم. و من واقعاً شما را تشویق می کنم که سر بزنید.

جوزفا هادن چومفوسی 07:38

نکته دوم این است که WordCamp US در 1 اکتبر برگزار می شود. این یک رویداد مجازی خواهد بود ، زیرا بسیاری از رویدادهای ما در حال حاضر هستند. بلیط ها باز است. برنامه زمان بندی هفته گذشته منتشر شد. و بنابراین ما درک خوبی داریم که چه کسی در مورد چه چیزی صحبت می کند در حالی که ما آنجا هستیم. پیشنهاد می کنم به برنامه زمان بندی کنید. نگاهی به هر چیزی که ممکن است برای شما یا هر کسی که به نظر می رسد در حال تلاش برای ایجاد کسب و کار وردپرس خود است ، پاسخ دهند ، نگاه کنید.

جوزفا هادن چومفوسی 08:08

و سپس سومین مورد در کوچکترین چیزهای بزرگ من. ممکن است برخی از شما قبلاً از آن آگاه باشید آندریا میدلتون پروژه وردپرس را ترک کرده است. او در پروژه منبع باز وردپرس در ده سال گذشته ثابت بوده است. و در حالی که همه ما به شدت دلتنگ او خواهیم بود ، کار او آنقدر تأثیرگذار و بنیادی بوده است که ما واقعاً احساس نمی کنیم که او رفته است. ما شواهدی از کار او را در هر کاری که انجام می دهد و هر کاری که انجام داده مشاهده خواهیم کرد در حالی که ما بعد از او یک وردپرس بهتر و جامع تر می سازیم.

جوزفا هادن چومفوسی 08:47

او به عنوان آخرین نامه عاشقانه به جامعه ، مجموعه ای از مطالبی را که در مورد مشارکت در منبع باز و به ویژه نحوه مشارکت در وردپرس به عنوان یک پروژه منبع باز آموخت ، منتشر کرد. من قصد دارم آنهایی را که در یادداشت های نمایش هستند نیز پیوند دهم. برای هرکسی که مدت طولانی با آندریا کار کرده است ، وقتی آن را می خوانید ، فقط صدای او را به شما یادآوری می کند و مانند یک آغوش گرم و آرامش بخش خواهد بود ، زیرا او به تلاش های بعدی خود ادامه می دهد. و برای افرادی که قبلاً هرگز با او کار نکرده اند. این هنوز اطلاعات بسیار خوبی است که من فکر می کنم به تمام زمینه های کار ما ترجمه می شود ، به ویژه در حال حاضر که مردم بیشتر به کارهای توزیع شده و کارهای دورتر می روند. حالا من همه را تشویق می کنم که حداقل یک یا دو مورد از آنها را بخوانند.

جوزفا هادن چومفوسی 09:38

این ، دوستان من ، فهرست کوچک شما از چیزهای بزرگ است. از اینکه امروز در خلاصه وردپرس شرکت کردید متشکریم. من میزبان شما ، Josepha Haden Chomphosy هستم ، و چند هفته دیگر دوباره شما را می بینم.

[ad_2]

Source link

admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *