منوی دسته بندی

محتوای پویا (Dynamic Content) در المنتور پرو چیست؟ به همراه نحوه استفاده از محتوای پویا

[ad_1]

محتوای پویا در ایجاد قالب نقش اصلی دارند. در این پست اطلاعات بیشتری در مورد اینکه محتوای پویا چیست و چگونه می توانم برای شما کاربردی باشد ، توضیح دهید. همچنین استفاده از دیوارهای پویا در طرح های المنتور را به همراه چند نمونه از کارهایی که می توانم با آن انجام دادم نشان داد.

با المنتور پرو ، به یک ویژگی جدید و قدرتمند – به نام موتوی پویا دسترسی پیدا کنید کلیک کنید.

محتوای پویا به شما امکان می دهد تا جایی در سایت وردپرس خود محتوا بگیرید و به طور خودکار آن را در طرح های المنتور وارد کنید.

اگر از پوسته ساز المنتور (Elementor Theme Builder) استفاده کنید می توانید ، محتوای پویا نقش مهمی را در ایجاد قالب بازی بازی کنید. اگر شما در حال حاضر از محل استفاده از استفاده می کنید ، هنوز من از دیوار خانه در طرح های المنتور استفاده کنید.

در این مقاله ، بیشتر با محتوای پویا و برخی از راههایی که می توانید برای شما کاربردی باشد را توضیح دهید. و در ادامه استفاده از محتوای پویا در طرح های المنتور را یاد می گیرید.

محتوای پویا (محتوای پویا) چیست؟

به طور کلی ، دیوارهای پویا خانه است که داده های سایت یا رفتار کاربر تغییر می کند.

به عنوان مثال ، صفحه «حساب کاربری» در یک وب سایت دارای یک لینک یکسان برای هر کاربر می باشد (به عنوان مثال به عنوان مثال itme.com/my-profile) ، اما هر کاربر فقط اطلاعات خود را می بیند زیرا این اطلاعات به صورت پویا از پایگاه داده گرفته می شود.

بخوانید: آموزش طراحی حساب کاربری ووکامرس با المنتور

چگونه سلولای پویا در المنتور کار می کند

در المنتور ، دیوارپویا به شما امکان می دهید تا محتوا را از سایت وردپرس کرده و در قالب های المنتور وارد کنید.

برای نشان دادن عملکرد چگونگی این مفهوم ، اجازه دهید مثالی در مورد لوگو سایت بزنیم.

شما می توانید لوگو سایت خود را در بخش سفارشی سازی در تب نمایش تنظیم کنید. اگر این کار را انجام دادید ، حالا می توانید لوگو را در صفحات المنتوری قرار دهید.

در المنتور ، ویجت تصویر هم قرار گرفته است و شما می توانید از آن برای نمایش لوگو استفاده کنید ، ولی اگر در آینده لوگو خود را از بخش سفارشی سازی تغییر دهید ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر از ویجت تصویر استفاده شده باشد هیچ اتفاقی نمی تواند باز شود (یعنی تغییریری در لوگو ایجاد نمی شود). اما با موتوی پویا المنتور به طور خودکار لوگو شما را بروزرسانی می کند زیرا به طور طبیعی می توانم تصویر لوگو را از هر تصویری که در بخش سفارشی سازی وردپرس قرار دارد ، استفاده کنید ، استفاده کنید.

محتوای پویا به شما امکان استفاده در تمام بخشهای المنتور را می دهد. به عنوان مثال ، می توان به دلیل ارسال وبلاگ ، اطلاعات پروفایل کاربر یا نویسنده ، داده های مربوط به زمینه های سفارشی و موارد دیگر را وارد کنید.

نمونه هایی از دیوارای پویا در المنتور

بنابراین با موتوی پویا در آمریکا چه کاری می توانم انجام دهم؟ خوب ، این یک ویژگی قدرتمند است ، بنابراین پاسخ “خیلی کارا انجام می شود” است. اما اجازه دهید نگاهی به چند نمونه رایج بیندازیم تا فکر خلاقانه شما جاری شود.

طراحی قالب با پوسته ساز و ووکامرس ساز

اول از همه ، پوسته ساز المنتور و ووکامرس ساز المنتور ، به خانه پویا بسیار متکی هستند.

به عنوان مثال ، شما می توانید صفحه محصول تکی فروشگاه را با استفاده از WooCommerce طراحی کنید. بدون محتوای پویا ، شما باید به صورت طرح طرح را برای هر محصول ایجاد کنید ، که این ممکن است بسیار زمان بر باشد.

بخوانید: آموزش طراحی صفحه تکی محصول ووکامرس با المنتور

اما با موتوی پویا ، فقط باید یک بار با استفاده از ووکامرس ساز ، قالب را ایجاد کنید ، سایت شما به طور کلی به مطالب مربوط به هر محصول را مطابق با قالب شما برای می کند.

همچنین برای سایر قالب ها مانند:

 • نوشته وبلاگ
 • سربرگ
 • پاورقی
 • دیگر پست تایپ ها
 • و…

صفحات کاربری

اگر سایتی با قابلیت ثبت نام دارید ، می توانید از محتوای پویا نیز برای ایجاد صفحات برای کاربران خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید یک صفحه کاربری را طراحی کنید که به طور کلی نام نام ، عکس و سایر موارد کاربر را پر کنید. می توانید از همان URL برای صفحه استفاده کنید (به عنوان مثال yourite.com/profile) ، اما هر بار که از آن بازدید کردید ، از صفحه مربوط به خود را مشاهده کنید.

فیلد های سفارشی

علاوه بر نمایش اطلاعات از داده های پایه وردپرس (مانند لوگو سایت شما یا عنوان نوشته شده وبلاگ) ، می توانم از محتوا پویا نیز برای اطلاعات مربوط به زمینه های سفارشی که با افزونه هایی شبیه آنها قرار گرفته اند استفاده کنم. زمینه های سفارشی پیشرفته (ACF) ، ایجاد کرده اید ، استفاده کنید.

این امر امکان ایجاد سایت های سفارشی وردپرس را فراهم می کند ، به ویژه به گونه ای که با انواع پست های سفارشی همراه شده باشد.

بخوانید: آموزش ایجاد پست تایپ سفارشی در وردپرس

به عنوان مثال ، می توانید انواع پست های سفارشی و فیلدهای دلخواه را ایجاد کنید:

 • رویداد ها
 • استخدامی ها
 • نمونه کار ها
 • و…

سپس می توانید از دیوارای پویا برای ساخت قالب برای پست سفارشی خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر شما یک سایت نمونه کار کرده اید ، می توانید داده های مربوط به زمینه سفارشی را در زیر نمایش دهید:

 • تصویر نمونه کار
 • لینک پروژه
 • نام پروژه
 • و…

سایت های مشتری

محتوای پویا همچنین می تواند به شما کمک کند تجربیات ساده تری را برای مشتری بسازید ، به ویژه به صورتی که با زمینه های سفارشی همراه باشید.

به عنوان مثال ، شما می توانید اجازه دهید ویرایش اطلاعات بعد از ارائه وب سایت را می دهید.

یک راه حل فقط دسترسی به المنتور خواهد بود… اما این چنین فرصتی برای خراب کردن طرح های شما توسط مشتری شما باشد! همه ما می دانیم مشتری ها ممکن است برخی موارد تغییر دهندگان و باعث خراب شدن چیدمان صفحه شود.

اگر می خواهید دستکاری کنید طراحی ها را برای غیر غیرفعال کنید ، از زمینه های سفارشی استفاده کنید. سپس می توانید از دیوارای پویا در المنتور برای دریافت خودکار اطلاعات در طراحی ها استفاده کنید.

سپس به طور کامل مشتری ، با المنتور کاری ندارد. تنها کاری که انجام می دهد ، بروزرسانی اطلاعات در زمینه سفارشی است. سپس المنتور طراحی را به صورت پویا به روز می کند.

نحوه استفاده از سلولای پویا در المنتور

توجه داشته باشید ، برای دسترسی به ویژگی های خانه نیاز به المنتور نیاز دارید.

می توانید از ویژگی های پوایت پویا المنتورهنگام ویرایش تک مطالب و ایجاد قالبه ها در Theme Builder یا WooCommerce Builder استفاده کنید. همچنین می توانید از دیوارای پویا در پنجره مواردی که با Popup Builder ایجاد کرده اید استفاده کنید استفاده کنید.

ساده ترین راه برای شروع کار با محتوای پویا در المنتور استفاده از ابزارهای سایت پویا که با Theme Builder یا WooCommerce Builder همراه است ، می توانید باشید.

لطفاً یک قالب جدید را با Theme Builder ایجاد کنید ، مجموعه ای از ویجت های پویا را برای آن قالب مشاهده کنید.

به عنوان مثال ، اگر در حال حاضر سربرگ هستید ، ویجت هایی برای سایت لوگو ، عنوان ، فهرست منو و…

برقای پویا در سربرگ المنتور

نحوه استفاده از دیوارهای پویا در سایر ویجت ها

علاوه بر ویجت های پیش بینی شده ، می توانید از محتوای پویا را نیز در ویدئوهای معمولی المنتور استفاده کنید.

برای وارد کردن دیوارای پویا در یک ویجت معمولی المنتور ، تنظیمات ویجت را باز کنید و در کنار فیلد مربوط به خانه پویا ، نماد برچسب های پویا (برچسب های پویا) را بزنید.

به عنوان مثال به ویجت ویرایشگر متن ساده توجه کنید:

برچسب های پویا در المنتور

پس از کلیک روی نماد ، لیست کشویی را مشاهده کنید که می توانید تمام اطلاعات پویا را برای درج را بررسی کنید. (محتوا در لیست کشویی بستگی به این دارد که کدام فیلد را انتخاب کنید)

برچسب های پویا در المنتور

پس از انتخاب یکی از گزینه ها ، آن را مشاهده کرد. همچنین پیش نمایش زنده برای نشان دادن اطلاعات بروزرسانی می شود. به عنوان مثال ، عنوان نوشته من “دیوار خانه” است ، به همین دلیل متن آن در پیش نمایش به شکل زیر مشاهده کنید مشاهده کنید:

برچسب های پویا در المنتور

در اینجا ، سه گزینه را انتخاب کرد:

 • قبل– افزودن متن ثابت به قبل از خانه پویا
  • بعد– افزودن متن ثابت به بعد محتوای پویا
 • تغییرین– مقداری پیش فرض را وارد کنید که در صورت عدم وجود مواد پایا ، نمایش داده می شود.

به این ترتیب می توانیم قدرت پویا را ایجاد کرد – حالا اجازه دهید چند نمونه دیگر از چگونگی استفاده از خانه پویا در المنتور را بررسی کنیم.

نحوه قرار دادن تصاویر پویا

المنتور پرو همچنین به شما امکان می دهد تصاویر را به صورت پویا در ویجت هایی که تصاویر را در خود جای داده اند وارد کنید ، وارد کنید. مثال های مختلف در زیر مشاهده کنید مشاهده کنید:

 • تصویر ویژه نوشته وبلاگ
 • لوگو سایت
 • نویسنده تصویر
 • تصویر کاربر فعلی
 • تصویر محصولات ووکامرس

درج تصاویر پویا درست مثل قرار دادن متن پویا می شود.

تنظیمات اولیه مربوط به ویجت است که یک تصویر را باز کنید. یا می توانید پس زمینه یک بخش یا ستون را نیز به صورت پویا پر کنید.

روی قسمت تصویر رفته و روی نماد کلیک کنید. سپس می توانید منبعی را برای تصویر خود انتخاب کنید:

تصویر پویا در المنتور

گاه که روی نماد آچار کلیک کنید ، می توانید تصور کنید برگشتم را دیدم که المنتور نتواند به صورت پویا تصویر را وارد کنید ، قرار دهید.

نحوه قرار دادن پیوندهای پویا

اگر از ویجت دکمه یا ویجت دیگری که دارای بخش پیوند است استفاده کنید ، از من استفاده کنید تا از قسمت پیوند استفاده کنید.

در اینجا یکی از گزینه های مفید ، امکان باز کردن پیوند پویا به صورت پنجره یا Lightbox می شود:

لینک های پویا در المنتور

نحوه قرار دادن اعداد پویا

همچنین می توانید اعداد را به صورت پویا در برخی از ابزارهای مبتنی بر شماره استفاده کنید. مانند:

 • ویجت شمارنده
 • ویجت ستاره
 • ویجت جدول قیمت
 • و…

به عنوان مثال ، با ویجت شمارنده ، می توانید به صورت پویا موارد زیر را وارد کنید:

 • زمان شروع
 • زمان پایان
 • پیشوند عدد

اعداد پویا در المنتور

نحوه قرار دادن اطلاعات کاربری به صورت پویا

اگر می خواهید اطلاعات کاربر را به صورت پویا وارد کنید ، یک مرحله اضافه کنید باید انجام دهید.

ابتدا باید اطلاعات کاربر را از فهرست کشویی برچسب های پویا را انتخاب کنید. سپس می تو روی نماد آچار کلیک کنید تا اطلاعات خاص مانند نام ، نام خانوادگی و… کاربر را انتخاب کنید.

اطلاعات پویا کاربر در المنتور

نحوه قرار دادن زمینه های سفارشی پویا

درج داده ها از زمینه های سفارشی ، دنیای کاملاً کامل به روی شما باز می شود. چرا می توانید منابع داده پویا خود را را آموزش دهید.

المنتور به شما امکان استفاده از داده های پویا را از افزونه های محبوب مانند ACF ، Toolset ، Pods و Meta Box را می دهد.

برای شروع ، ابتدا باید با افزونه مورد نظر خود زمینه های دلخواه را ایجاد کنید. به عنوان مثال ، آیا در افزونه ACF قرار است به شکل زیر من باشد:

زمینه های سفارشی پویا در المنتور

سپس می توانید در المنتور فیلدهای ACF را به عنوان منبع برچسب پویا انتخاب کنید. حالا که روی نماد آچار کلیک کنید ، می توانید قسمت ویژه ACF را برای استفاده از کشویی انتخاب کنید:

زمینه های سفارشی پویا در المنتور

نحوه تغییر پیش نمایش دیوارای پویا

از آنجا که ویژگی پوایا المنتور به طور خودکار محتوا را از سایت شما می بینید ، اگر “پیش نمایش” ای وجود دارد ، تغییرات را نمی توان مشاهده کرد.

برای این کار المنتور به شما امکان نمایش بخش های مختلف سایت را در پیش نمایش نمایش می دهد. می توان منبع پیش نمایش کرد را انتخاب کنید تا محتوای مختلف را نشان دهید. به عنوان مثال ، می توانید بین پست های مختلف وبلاگ جابجا شوید.

برای تغییر پیش نمایش دیوارای پویا ، روی نماد چرخ دنده در گوشه پایین صفحه ، سمت چپ ستون کلیک کنید و تنظیمات پیش نمایش را باز کنید:

پیش نمایش پوسته ساز المنتور

توجه – تغییر منبع پیش نمایش شما فقط در صورت ایجاد قالب نمایش داده می شود. اگر از محتوای پویا در مطالب تکی استفاده کنید ، المنتور خانه پویا را فقط از داده های همان مطلب دریافت کنید.

شروع کار با دیوارای پویا المنتور

محتوای پویا یک ویژگی قدرتمند المنتور است که به شما کمک می کند تا وب سایت های پویاتر ایجاد کنید. درک محتوای پویا به شما امکان دهید فراتر از طرح های ایستاده رفته و از قدرت واقعی المنتور و وردپرس استفاده کنید.

برای شروع ، همین حالا افزونه Elementor Pro را تهیه کنید.

و اگر سوالی در مورد استفاده از موتوی پویا دارید ، در بخش نظرات ما در میان بگذارید.

[ad_2]

Source link

admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *