استان آذربایجان شرقی

چرا باید تبلیغ کنیم به روایت داستان
قبل از اینکه به ۱۰ مورد اصلیمون بپردازیم، بزارید یه داستان براتون تعریف کنم:

مغازه داری در یک کوچه خلوت و دور افتاده از خیابان های اصلی و جمعیت عظیم فعالیت می‌کرد. درحالی که او انتظار داشت بدون اینکه پولی خرج کند مشتریان زیادی هر روز به مغازه او سر بزنند. آخه این مغازه یک اغذیه فروشی کوچک بود. خانم آشپز در ابتدا حتی از تابلوی جلوی درب که حداقل کاری است که می‌توانست برای جذب مشتری انجام دهد نیز استفاده نمی‌کرد. روزها گذشتند و تنها افرادی که بوی فلافل های خوشمزه این مغازه به مشام آنها می‌رسید، هر از گاهی به اغذیه فروشی سر می‌زدند.

صاحب اغذیه فروشی بعد از مدتی متوجه شد که باید برای به فروش رسیدن غذاهایش دست به تبلیغات بزند، اما برای این کار دیر شده بود. زمانی فهمید چرا باید تبلیغ کند که کار از کار گذشته بود و بودجه ای برای انجام این کار نداشت؛ چون درآمدی از کسب و کارش حاصل نشده بود. این یک داستان خیالی نیست و واقعا اتفاق افتاده است. اغذیه فروشی نتوانست بیشتر از ۶ ماه به فعالیت خود ادامه دهد.

توصیه من اینه که حتما زمان و هزینه ای را به تبلیغات اختصاص بدهید. اگر در کوچه ای خلوت یا محیط دور افتاده ای از مشتریان بالقوه کسب و کار خود را ایجاد کنید که عملا افراد از وجود آن آگاهی ندارند، به احتمال زیاد بیزینس موفقی نخواهید داشت.

قطعا در این شرایط استراتژی های تبلیغاتی کمک حال شما خواهند بود. فکر کنید که آشپز داستان ما از تبلیغات بنری در خیابان های اطراف مغازه اش استفاده می‌کرد؛ یا اینکه تراکت هایی را برای معرفی کسب و کارش به سایر مغازه داران ارائه می‌کرد. در این شرایط می‌توانست نتیجه ای متفاوت بدست آورد.

۱. تبلیغات وفاداری مشتریان نسبت به برند را افزایش می دهد
احتمالا این جمله را شنیده اید که تبلیغ کنید تا وفاداری مشتریان را بدست آورید. خب حرف زدن خیلی راحته، اما عمل کردن بهش سخته!

حتما می‌دونید که هر تبلیغی نمی‌تونه وفاداری مشتریان نسبت به برند رو افزایش بده. اما باید بدانید که اجرای تبلیغات چه بد و چه خوب، باعث افزایش آگاهی از برند می‌شود. چون اگر بد باشد، با صحبت کردن کاربران درباره آن در شبکه های اجتماعی، تعداد مخاطبانی که آن تبلیغ را می‌بینند بیشتر می‌شود. همچنین خوب بودن تبلیغ نیز بر این مبنی است که نام برند به خوبی در ذهن مخاطب حک می‌شود.

پیج های تبلغ دهنده استان کرج